Vozne radu
WRReer

Jedálenský a bufetový vozeň WRReer je ďalším z radu modernizovaných vozňov. Osobný vozeň je zmodernizovaný zo starého vyradeného osobného vozňa. V rámci modernizácie je vozeň prestavovaný a zrenovovaný tak, aby spĺňal požiadavky medzinárodnej dopravy. Vstup do jedálenského priestoru z nástupného priestoru je cez samočinné posuvné dvere s elektropneumatickým ovládaním. V nástupnom priestore je umiestnená hygienická bunka s uzavretým systémom WC. Zásobovanie vozňa elektrickou energiou je realizované pomocou centrálneho zdroja napätia.Kúrenie, chladenie a ventiláciu zabezpečuje klimatizačná jednotka. Podvozky "Görlitz V" s klátikovou brzdou sú zmodernizované na podvozky s kotúčovou brzdou.  
Svojím usporiadaním a konštrukčnými celkami zabezpečuje požadované pohodlie a bezpečnosť pre cestujúcich v rýchlikových a expresných vlakových súpravách. V jedálenskom priestore sa nachádzajú 4 lóže s celkovým počtom sedadiel 24. Sedadlá sú usporiadané proti sebe s uličkou uprostred. Kuchynka sa nachádza v strede vozňa . Chodba spája jedálenskú časť s bistrom.V časti bistro sa nachádza barový pult, barové stoličky a polkruhové stoličky so stolíkomi.  
Osobný vozeň rady WRReer vyhovuje všetkým súvisiacim vyhláškam UIC pre osobné vozne a jednotlivé konštrukčné celky a môže byť zaradený v režime RIC. 

Technické parametre vozňa radu WRReer: 

Rozchod  1 435 mm 
Hmotnosť vozňa  43 t 
Počet sedadiel v jedálenskom priestore  24 
Počet sedadiel v bistre  20 
Kúrenie  el. teplovzdušné 
Napájanie UIC-RIC  AC 1 000 V
AC/DC 1 500 V
AC/DC 3 000 V 
chladenie  poloklimatizácia 
Osvetlenie  žiarivkové s individuálnym meničom 24 V / 220 V 
Akumulátor  21,6 V; 2x 360 Ah 
Centrálny zdroj  podľa napäťových požiadaviek RIC 
Protišmykové zariadenie  UIC 541-1 
Brzdové valce  10" (4 ks) 
Maximálna povolená rýchlosť  160 km/hod 
Obrys vozňa  UIC 505-1 
Koncové svietidlá a návestia  UIC 532 
Zatváranie a blokovanie dverí  UIC 560 
Ozvučenie  UIC 568 

( ŽOS Vrútky )


Späť / Back Strana vytvorená / Site created : 5. VI. 2000
Posledná aktualizácia / Last update : 5. VI. 2000

( wrreer.htm )