Vyšetrovanie pádu lanovej kabínky
Železničná spoločnosť, a. s.30.10.2002 - Komisia Železničnej spoločnosti pre vyšetrenie dopravnej nehody na kabínkovej lanovky vo Vysokých Tatrách zatiaľ nedospela k jednoznačným záverom.
Na mieste nehody komisia našla ...

Smrť v lanovke vyšetrujú
Sme 30.10.2002 - Komisia vyšetrujúca nehodu na kabínkovej lanovke vo Vysokých Tatrách a následnú smrť zamestnanca lanovky zatiaľ nedospela k jednoznačným záverom. Rozhodujúce je, či boli vytvorené všetky ...

Na lanovku vo Vysokých Tatrách spadol strom a spôsobil smrť zamestnanca lanovky
TASRSme Bratislava 28. októbra - Prvou obeťou silného vetra sa dnes popoludní stal zamestnanec Tatranských lanových dráh, takmer 51-ročný Milan K. Jeho smrť spôsobil strom, ktorý v dôsledku nepriaznivého počasia spadol na lanovú dráhu vo Vysokých Tatrách v úseku Tatranská Lomnica - Štart.
Na tejto trati išli popoludní dve kabínky - v prvej bol Milan K., v druhej ďalší ...

Vysoké Tatry - prvá obeť víchrice
SITASmepr;bl , 28. 10. 2002 , BRATISLAVA/POPRAD – Prvou obeťou silného nárazového vetra je 51-ročný Milan K. z Veľkého Slavkova. Zahynul na následky vnútorných zranení po páde jednej z kabínok Kabínkovej lanovej dráhy medzi stanicami Štart a Tatranská Lomnica. Na lanovú dráhu medzi siedmym a ôsmym stĺpom ...

Na lanovku vo Vysokých Tatrách spadol strom a spôsobil smrť zamestnanca lanovky
TASR28.10.2002 - Na lanovú dráhu vo Vysokých Tatrách v úseku Tatranská Lomnica - Štart spadol dnes popoludní v dôsledku nepriaznivého počasia strom a spôsobil smrť zamestnanca lanovky.
Podľa slov hovorcu Železničnej polície Jozefa Búranského strom spadol na lanovú dráhu a vymrštil kabínku z lana. V kabínke bol zamestnanec Tatranských lanových dráh, ktorý bol údajne na mieste mŕtvy. Na miesto vyrazila výjazdová skupina odboru Železničnej polície v Poprade. Prípad prevzal vyšetrovateľ Okresného úradu justičnej polície v Poprade.

Kabínky opäť na lanách
TÁŇA HOHOLÍKOVÁ

V horách to už tak býva, že človek mieni - počasie mení. Potvrdilo sa to aj v prípade opätovného spustenia kabínkovej lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso. Poslednou jaz­dou koncom apríla 1993 zavŕ­šila po 20. rokoch svoju éru la­novka postavená v roku 1973. Pôvodné predsavzatie investo­ra a dodávateľov, podľa ktoré­ho mala byt výstavba novej kabínkovej lanovky dokončená v decembri 1994 sa nepodari­lo, predovšetkým pre nepriazni­vé počasie.
4 augusta 1995 novučičké li­gotavé kabínky opäť vyrazili na svoju dráhu. S tou predchádza­júcou lanovkou má ..

Úplná verzia je dostupná len na Rail CD .
Full version is available at
Rail CD only.

(Tatry č. 1, 1996)


Späť / Back Strana vytvorená / Site created : 04-VI-2001
Posledná aktualizácia / Last update : 14-II-2004
( h202b.htm )