Muzeálny parný rušeň radu
498.1

cz 498106
© Európsky železničný server

Na oslavy SNP v Banskej Bystrici pôjde historický vlak
TASRBratislava 26. 08.2004 - Vlak, ktorý bude ťahať historická parná lokomotíva, odvezie v nedeľu 29. augusta zadarmo pozvaných na oslavy 60. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.
Mimoriadny rýchlik vyrazí v nedeľu o 4.35 h z Bratislavy z hlavnej stanice a zastaví v staniciach Galanta, Šurany, Podhájska, Levice, Kozárovce, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Hronská Dúbrava, Zvolen, Radvaň. Do Banskej Bystrice vlak dorazí o 10.09 h. Do Bratislavy sa vracia po rovnakej trase. Z Banskej Bystrice má odchod o 17.35 h a príchod do Bratislavy je naplánovaný na 22.55 h.
Súpravu bude ťahať historický parný rušeň Albatros a v zostave bežných rýchlikových vagónov bude zapojený aj jeden historický vozeň. Každý vagón bude mať vlastného železničného sprievodcu.
Preprava pozvaných účastníkov osláv bude bezplatná rovnako ako preprava členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a nimi pozvaných rodinných príslušníkov. Vlak vypraví ZSSK v spolupráci so ŽSR a Albatros klubom.

Mimoriadny historický vlak odvezie pozvaných na oslavy SNP v Banskej Bystrici
TASRBratislava 19. 08.2004 - Vlak, ktorý bude ťahať historická parná lokomotíva, odvezie v nedeľu 29. augusta zadarmo pozvaných účastníkov na oslavy 60. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici. Mimoriadny rýchlik vyrazí v nedeľu o 4.35 h z Bratislavy.
Vlak vypraví ZSSK v spolupráci so ŽSR a Albatros klubom. Mimoriadny rýchlik odchádza z Bratislavy z hlavnej stanice a zastaví v staniciach Galanta, Šurany, Kozárovce, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Hronská Dúbrava, Zvolen. Spiatočná cesta s odchodom z Banskej Bystrice o 17.35 h povedie stanicami severnou trasou: Turčianske Teplice, Martin, Vrútky, Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Leopoldov, Trnava. Príchod do Bratislavy sa očakáva približne o 22.55 h.
Súpravu bude ťahať historická parná lokomotíva Albatros a v zostave bežných rýchlikových vagónov bude zapojený aj jeden historický vozeň. Každý vagón bude mať vlastného železničného sprievodcu.
Preprava pozvaných účastníkov osláv bude bezplatná rovnako ako preprava členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a nimi pozvaných rodinných príslušníkov.
TASR o tom dnes informoval hovorca ZSSK Miloš Čikovský.

Združenie na pomoc detskej onkológii pri DFNsP vypravilo dnes Vlak nádeje
TASRBratislava 26. 06. 2004 - Vlak nádeje plný veselých detí i dospelých vypravilo dnes pred 17.00 h z Bratislavy do Piešťan Združenie na pomoc detskej onkológii pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave. Cieľom tejto benefičnej akcie je získať finančné prostriedky na kúpu prístrojového vybavenia jednotky intenzívnej starostlivosti.
Historický vlak s parnou lokomotívou Albatros , ktorý má kapacitu asi 200 miest, zaplnili už doliečené deti, ako aj malí pacienti, ktorí sa v súčasnosti liečia na onkologické ochorenia. Spolu s deťmi cestujú umelci, hudobníci, sponzori, lekári a tiež záujemcovia z radov verejnosti. Na bratislavskej Hlavnej stanici pred odchodom vlaku vystúpil Ladislav Lučenič a hudobná skupina Satisfactory. O program vo vlaku sa postarajú kúzelník, klauni, moderátorka Slávka Halčáková, Jano Kroner, Zuzana Kronerová a ďalší.
Vlak bude mať krátke zastávky v Šenkviciach, Trnave a Leopoldove . Viac ako hodinu sa zdrží v Piešťanoch , kde pre účastníkov jazdy bude koncertovať skupina Traditional Club. Po 20.00 h sa Vlak nádeje vydá na spiatočnú cestu. Okolo 22.00 h ho očakávajú opäť na bratislavskej Hlavnej stanici , kde jeho pasažierov privíta koncertom dámsky salónny orchester Afrodité.
"Takúto akciu sme pripravili prvý raz a chceli by sme podobné podujatia robiť každoročne", povedala pre TASR lekárka detského onkologického oddelenia DFNsP v Bratislave a spoluorganizátorka benefičnej akcie MUDr. Judita Puškáčová. Ide o pilotný projekt realizovaný v spolupráci s agentúrou TEATRON,s.r.o., IQ Design Studiom pod režijným vedením Silvestra Lavríka, dodala Puškáčová.
Záujemcovia, ktorí by chceli prispieť na prístrojové zariadenie jednotky intenzívnej starostlivosti, môžu tak urobiť v Slovenskej sporiteľni na číslo účtu 0011481225/0900, variabilný symbol 2606.

Získať financie na kúpu prístrojov pre JIS v DFNsP je cieľom akcie Vlak nádeje
TASRBratislava 22. 06. 2004 - Vlak nádeje vypraví v sobotu 26. júna Združenie na pomoc detskej onkológii pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave. Cieľom tejto benefičnej akcie je získať finančné prostriedky na kúpu prístrojového vybavenia jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS). Podujatie je určené detským pacientom s onkologickým ochorením a sponzorom, vďaka ktorým sa bude konať.
Historický vlak - ako ústredný symbol podujatia - bude zložený z parnej lokomotívy Albatros a niekoľkých starších vozňov. Podľa lekárky z detského onkologického oddelenia Judity Puškáčovej bude plný umelcov. O program vo vlaku sa postarajú kúzelník, klauni ako aj muzikanti z Traditional Clubu. S kultúrnym programom na železničnej stanici v Bratislave vystúpi Laco Lučenič a Satisfactory a dámsky salónny orchester Afrodíté.
Vlak pristavia na Hlavnej stanici v Bratislave o 15.50 h a na svoju púť sa vyberie o 16.40 h. V Šenkviciach sa zastaví o 17.10 h, v Trnave bude o 17.45 h, v Leopoldove má byť o 18.15 h a napokon o 18.50 h zavíta do Piešťan . Z tejto konečnej stanice sa o 20.10 h vyberie späť do Bratislavy, kde by vlak mal prísť okolo 22.00 h.
Podľa lekárky Puškáčovej ide o pilotný projekt realizovaný v spolupráci s agentúrou TEATRON, s.r.o., IQ Design Studiom, pod režijným vedením Silvestra Lavríka. Podobne zamerané akcie plánuje Združenie na pomoc detskej onkológii pri DFNsP realizovať každoročne.
Kto chce prispieť na prístrojové zariadenie JIS, môže tak urobiť v Slovenskej sporiteľni na číslo účtu 0011481225/0900, variabilný symbol 2606.

Rušne radu 498.1

498.104


Späť / Back Strana vytvorená / Site created : 05-VI-2000
Posledná aktualizácia / Last update : 02-III-2010
( http://www.rail.sk/arp/slovakia/rolstock/498.1.htm )