ICE 4

ICE 4 je plánovaný na obdobie niekedy po r. 2000 ako vysokokapacitný vlak odvodený z ICE 3 (podobný TGV Duplex odvodený z TGV pre veľmi vyťažené spojenia). Ako nebolo možné obsluhovať veľmi dlhými vlakmi väčšinu staníc, sú diskutované dve možnosti: poschodová verzia rovnako ako francúzsky TGV Duplex alebo švajčiarsky IC 2000 a široká verzia s piatimi sedadlami vedľa seba v 2. triede a štyrmi v 1.triede. Prevádzka širokej verzie by bola možná len na niektorích vybraných tratiach so širokým prechodovým prierezom, a zariadenie 3+2 miesta môže byť neobľúbené medzi cestujúcimi - ale bol by ľahší a jednoduchšie budovateľný ako dvojúrovňová verzia.

Ďalšie možnosti pre budúce verzie ICE

ICE majú ale ďaľší potenciál pre redukciu hmotnosti. Jednou cestou k tomuto cieľu by bol zložený článkový vlak s menším počtom podvozkov. Ďalšou možnosťou je, že vyvíjané trate ICE a ICT budú unifikované, aby tvorené naklápacie vysokorýchlostné vlaky mohli premávať rýchlejšie na bežných rovnako ako aj vysokorýchlostných tratiach.


Vďaka:

-Tobias Benjamin Köhler (unci@tigerden.com) za poskytnutie niektorích z tíchto informácií;

+ vytvorené slovenské texty môžu obsahovať mierne nepresnosti v preklade. Over si ich, prosím, na originálnej strane a ak poznáš dokonalejší preklad, prípadne ďaľšie súvisiace informácie-informuj ma.
Strana vytvorená: 17. X. 1999

Posledná aktualizácia: 15. I. 2001

Späť na ICE/ICT ( http://www.rail.sk/ice/ice4.htm )