Železničná trať/Railway Line/Eisenbahn Linie
Devínske Jazero - Marchegg

Zoznam staníc / Station list

 

Piliere bývalého mostu nad Moravou v Marcheggu susediaceho
s mostom trate Dev. N. Ves - Marchegg - máj 1999( © Addams ).

Piliere pred/v rieke Morava bývalého mostu v Dev. N. Vsi susediaceho
s mostom trate Dev. N. Ves - Marchegg - máj 1999( © Addams ).

- existuje pekná časť násypu na slovenskom území, a časť okolia stanice Devínske jazero vyzerá, že bola na Bratislavskom zhlaví mohutnejšia.

Schenk Emil 2. II. 2001

Ochranári chcú most inde
SmeBRATISLAVA, 22.06.2004, ds - Bratislavský samosprávny kraj bude postup pri plánovanej stavbe cestného mosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Marcheggu koordinovať ...
Na postavení mosta cez rieku Moravu sa na jar minulého roka dohodli ...
Predseda krajskej dopravnej komisie Roman Filistein však povedal, že medzi Devínskou Novou Vsou a Marcheggom zatiaľ ...
Ochranárom podľa Ľubice Trubíniovej z bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia chýba systémové dopravné riešenie celého bratislavského regiónu. "Pre nás je kľúčovou otázkou to, či je cestný most ...
Podľa Trubíniovej je cestný most v blízkosti súčasného železničného naďalej ... "Mohol by byť napríklad v Záhorskej Vsi ."
Zástupkyňa ochranárskych združení z Marcheggu Barbara Grabnerová prezentovala názor, že Úrad krajinskej vlády Dolného Rakúska spomínané dopravné prieskumy umelo podhodnocuje. Dôvodom je podľa jej slov fakt, že podľa ...
Dopravný generel (zásady dopravnej politiky) pre celý región je potrebný aj podľa slov Romana Filisteina. "V blízkej budúcnosti pripravíme jeho vypracovanie," povedal.

Dobrá infraštruktúra: zatiaľ priveľa teórie
TREND 17/2004, 29.04.2004, ks - Investície do dopravnej infraštruktúry považujú za prioritu zástupcovia všetkých troch strán zlatého trojuholníka. Zároveň je to však finančne najnáročnejšia časť rozvoja regiónu. Aj preto zatiaľ viac hovoria o plánoch, než ich realizujú.
Okrem notoricky spomínanej výstavby .... šéfovia samospráv hovoria o obnove mostov či spolupráci letísk. V rovine teórií sú zatiaľ spoločné projekty vo verejnej doprave či vysokorýchlostné (?!?) železničné spojenie .
Pre pohraničné oblasti sú dôležité aj investične menej náročné dopravné projekty. Obnova mostov a .... zablokovaných počas komunistického režimu v nových členských krajinách je nevyhnutná. Slobodná výmena tovaru a voľný pohyb osôb môže v hraničných regiónoch výrazným spôsobom stimulovať ekonomiku. Kým problémy s tovarom odpadnú po vstupe do EÚ, slobodný pohyb ľudí obmedzuje okrem prechodných období aj nedostatočná infraštruktúra.
"Doteraz bolo nevyhnutné používať oficiálne hraničné priechody. Ak sa nám podarí dosiahnuť, aby aj EÚ podporovala obnovu historických ciest cez Dunaj, mohol by sa vyvinúť podstatne bezprostrednejší vzťah v cezhraničných oblastiach," myslí si I. Szakács.
Okrem obyvateľov to obmedzuje aj podnikateľov. Príkladom je projekt výstavby dvoch mostov ... .
Región disponuje dvoma medzinárodnými letiskami v Bratislave a vo Schwechate. Rôzne medzivládne dohody medzi Slovenskom a Rakúskom však nemali podľa OECD relevantný efekt na ich prevádzku a leteckú dopravu. Lepšia spolupráca môže priniesť ďalšie výhody celému regiónu. Vzájomné prepojenie môže vyvíjať aj dodatočný tlak na regionálnu spoluprácu napríklad v oblasti ochrany životného prostredia. Spoluprácu alebo vzájomné prepojenie však opäť sťažuje nedostatočná infraštruktúra.
Záujem o privatizáciu ...
Poctivé zámery Rakúšanov s bratislavským letiskom má potvrdiť aj možnosť výmeny akcií samospráv v jednotlivých letiskách. Za spojenie oboch letísk je aj Ľ. Roman. "Vo výhľadových plánoch sa nám zdá výhodné mať v regióne dve spolupracujúce letiská," hovorí. Podľa neho však nestačia vyjadrenia, že rakúska strana letisko chce. Treba preto aj niečo urobiť. "So starostom ... (krátené)

Most spájajúci Slovensko s Dolným Rakúskom má byť postavený do leta 2004
TASR 17.3.2003 16:08 Gänserndorf - Do začiatku leta 2004, približne súčasne so vstupom Slovenska do Európskej únie (EÚ), sa má pri meste Marchegg dostavať hraničný most medzi Slovenskom a Rakúskom.
Predseda krajinskej vlády Dolného Rakúska Erwin Pröll a slovenský minister dopravy Pavol Prokopovič dnes urobili prvý výkop rýľom. Stavba mosta nebude zaťažovať životné prostredie, nakoľko sa využijú ...

spojenie medzi Slovenskom a Rakúskom pri meste Marchegg hraničný mostom

Úplná verzia je dostupná len na Rail CD .
Full version is available at
Rail CD only.

Zoznam staníc / Station list:

km podľa
knižného
cestovného
poriadku
km due to
bookish
Timetable

kilometrická
poloha podľa
hekto-
metrovníkov ¤
Kilometer position
due to Hectometer
stones ¤

štatistické
číslo
Statistic
No.
umiestnenie
budovy
Building
position
názov stanice / zastávky
Station / Stop name
Alternatívne názvy
Alternative names
0   131466 oo xx (Bratislava-) Devínske Jazero [ 110-3 , 304 ]  
xx   ______ xx ox súbeh tratí / connection of lines 110-3 / 408  
xx 38, 7__ ______ xx ox súbeh tratí / connection of lines 100 ŽSR , 711 ÖBB / 408 ŽSR  
  37, 910 100065 / 029009 xx ( Marchegg gr. / Marcheggský viadukt ) [ 100 ŽSR , 711 ÖBB ]  
  35, 606 028933 oo xx Marchegg ( ÖBB ) [ 100 ŽSR , 711, 930 ÖBB ]  

Odkazy/Links:

 • Koncepcia Euregionálnych dráh pre Euregión Južná Morava/Záhorie/Weinviertel (nemecky a česky)
 • Železničná diskusia na bratislavskom servri Vlaky_net / Railway discussion at server Vlaky_net (Trains) in Bratislava
 • Železničná diskusia na bratislavskom servri Mestská doprava / Railway discussion at server Mestská doprava in Bratislava
 • Železnice na Slovensku - diskusné fórum ostravského časopisu K-Report / Railways in Slovakia - discussion Ostrava's magazine K-Report
 • ÖBB - diskusné fórum ostravského časopisu K-Report / discussion Ostrava's magazine K-Report
 • Železničný uzol Bratislava
 • Bratislava
 • číslo trate/Line No. od/since
  439 6. III. 2000
  408 5. III. 2001

  Späť na " Z histórie slovenských železničných tratí "Späť na " Z histórie slovenských železničných tratí " Back to " From History of slovakian Railway lines "Back to " From History of slovakian Railway lines "
  Strana vytvorená / Site created : 06-III-2000
  Posledná aktualizácia / Last update : 02-XII-2006
  ( h408.htm )